Діяльність Комітету

14 березня 2022, 15:53

13 березня 2022 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики

 

13 березня 2022 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, на якому розглянуто проект Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо забезпечення сталого функціонування судової влади в період відсутності повноважного складу Вищої ради правосуддя (реєстр. № 7143 від 13 березня 2022 року), поданий народними депутатами України Костіним А.Є. та іншими народними депутатами України.

Згідно з пояснювальною запискою законопроект розроблений з метою забезпечення сталого функціонування судової влади в період відсутності повноважного складу Вищої ради правосуддя, а також в умовах дії правового режиму воєнного стану.

В ході опрацювання положень законопроекту Комітет дійшов висновку, що в період дії надзвичайного чи воєнного стану, введеного у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та протягом 30 днів після дня його скасування (припинення) і за умови відсутності повноважного складу Вищої ради правосуддя, визначеного статтею 131 Конституції України, окремі повноваження Вищої ради правосуддя доцільно передати Голові Верховного Суду або особі, яка виконує повноваження Голови Верховного Суду.

За результатами обговорення Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України законопроект за реєстр. № 7143 включити до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання і за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу і в цілому в редакції, запропонованій Комітетом.