Головна > Текстові публікації > Доступ до публічної інформації
23 березня 2016, 09:53

Правова основа

У питаннях доступу до публічної інформації Комітет з питань правової політики та правосуддя керується:

1. Законом України від 13.01.2011 № 2939-VІ «Про доступ до публічної інформації»

2. Розпорядженням Голови Верховної Ради України від 11 травня 2011 р. № 393 «Про забезпечення виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" в Апараті Верховної Ради України»

3. Розпорядженням Керівника Апарату Верховної Ради України від 31.05.2011 р. № 2941 «Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, та порядку відшкодування цих витрат» (із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Керівника Апарату Верховної Ради України № 230 від 30.01.2012)

 

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» і Розпорядження Голови Верховної Ради України «Про забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Апараті Верховної Ради України» розпорядником публічної інформації є Апарат Верховної Ради України стосовно інформації:

- що  була отримана або створена в процесі реалізації Верховною Радою України, її органами повноважень, передбачених законодавчими актами, та яка знаходиться у володінні Апарату Верховної Ради України;

- що  була отримана або створена Апаратом Верховної Ради України в процесі забезпечення діяльності Верховної Ради України та її органів, та яка знаходиться у володінні Апарату Верховної Ради України.

 

Комітет  не є розпорядником інформації за запитами на інформацію:

- адресованими безпосередньо до народних депутатів України, посадових осіб Верховної Ради України;

- стосовно інформації інших органів влади України, органів влади інших держав, міжнародних організацій;

- стосовно інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або потребує створення в інший спосіб.

 

Комітет не виконує функції розпорядника щодо направлення запиту належному розпоряднику, на якого не поширюється законодавство України.

Структурним підрозділом з питань запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Апарат Верховної Ради України, визначене Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Корисні посилання: