Діяльність Комітету

25 травня 2017, 17:35

24 травня 2017 року у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя проведено семінар на тему: «Процедура врегулювання спору за участю судді до початку розгляду справи по суті»

Захід проведено за ініціативи народного депутата України, заступника Голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Яніцького В.П., а також за підтримки Українсько-канадського проекту «Підтримка судової реформи».

Метою заходу було ознайомлення народних депутатів України, зокрема членів Комітету з питань правової політики та правосуддя, а також інших зацікавлених осіб з особливостями процедури врегулювання спору за участю судді в Канаді та інших країнах, а також з досвідом пілотування даної процедури в українських пілотних судах (загальних і адміністративних судах міст Одеси та Івано-Франківська).

У семінарі взяли участь народні депутати України, представники Українсько-канадського проекту «Підтримка судової реформи», Ради з питань судової реформи, суддя Суду Королівської Лави провінції Саскачеван (Канада) Тед Зажечни, судді загальних і адміністративних судів міст Одеси та Івано-Франківська, адвокати.

Яніцький В.П. звернув увагу на необхідність продовження реформування системи правосуддя, в тому числі шляхом законодавчого забезпечення врегулювання спору за допомогою судді до початку розгляду справи по суті, та переваги такого врегулювання спору. Крім того, висловлена підтримка законодавчим ініціативам щодо внесення змін до процесуальних кодексів України, в яких пропонується запровадити положення щодо даної процедури врегулювання спору.

Тед Зажечни поділився канадським та іншим світовим досвідом застосування зазначеної процедури, яка не тільки розвантажує судову систему, але й сприяє збереженню або відновленню нормальних соціальних зв’язків між членами суспільства.

Під час заходу наголошено, що врегулювання спору за участю судді є ще однією альтернативою вирішення спору, за результатами якого можливе примирення сторін при зменшенні строків розгляду справи.

Представники пілотних судів розповіли про свій позитивний досвід застосування цієї процедури, зазначивши, що збільшення кількості успішно проведених суддями відповідних процедур врегулювання поступово сприятиме відновленню довіри до системи правосуддя з боку суспільства.

Пропозиції, висловлені на цьому заході, будуть опрацьовані Комітетом і в подальшому використані в законотворчому процесі.

 

 Аудіозапис засідання:

м. Київ, вул. Садова, 3а, к. 916

24 травня 2017 року