Діяльність Комітету

18 червня 2015, 15:17

Повідомлення Комітету з питань правової політики та правосуддя щодо ситуації, яка склалася з обранням Верховною Радою України суддів на посади безстроково

ПОВІДОМЛЕННЯ

Комітету з питань правової політики та правосуддя

щодо ситуації, яка склалася з обранням Верховною Радою України

суддів на посади безстроково

 

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя 17 червня 2015 року обговорено питання обрання Верховною Радою України суддів на посади безстроково.

Зокрема, наголошено, що Комітетом з питань правової політики та правосуддя за результатами розгляду на своїх засіданнях 18 березня 2015 року, 23 квітня 2015 року та 13 травня 2015 року питань про обрання  на посаду суддів безстроково внесено на розгляд Верховної Ради України відповідні проекти постанов про обрання суддів за реєстр. №№ 2451; 2726 та 2726-1. До цього часу ці проекти Постанов щодо обрання загалом 227 суддів не розглянуті Верховною Радою України.

Також на виконання доручення Голови Верховної Ради України за результатами опрацювання листа Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Голові Верховної Ради направлено проекти постанов Верховної Ради України про обрання загалом 200 суддів для подальшого їх внесення у порядку, встановленому частиною п’ятою статті 214 Регламенту Верховної Ради України.

Разом з тим, зазначені матеріали на розгляд Верховної Ради України не винесено.

Останнім часом до Верховної Ради України надходять численні звернення представників судової влади, зокрема Голови Ради суддів України, голів судів щодо необхідності невідкладного розгляду питання про обрання  на посаду суддів безстроково на найближчих пленарних засіданнях Верховної Ради України.

Зважаючи на поширення інформації, яка може свідчити про дії окремих народних депутатів України (їх помічників-консультантів), які прикриваючись лозунгами про боротьбу з корупцією та оновлення влади намагаються, власне, запровадити корупційні схеми формування суддівського корпусу всупереч вимогам закону, на веб-сайті Комітету оприлюднено офіційне звернення з проханням до усіх, кому може бути відомою будь-яка інформація щодо таких протиправних корупційних дій, невідкладно звертатись до правоохоронних органів та, по-можливості, повідомляти про це Комітет з питань правової політики та правосуддя.

Враховуючи викладене вище та значний суспільний резонанс щодо цієї проблематики Головою Комітету з питань правової політики та правосуддя направлено листи Голові Верховної Ради України та керівникам депутатських фракцій (груп) з проханням сприяти невідкладному розгляду усіх подань щодо обрання суддів на одному з найближчих пленарних засідань Верховної Ради України.

Подальше зволікання з прийняттям Верховною Радою України рішення з цього питання вкрай негативно вплине на функціонування судової системи та призведе до поширення інсинуацій та пліток щодо корупційної складової в цьому питанні.