Надрукувати Зменшити зону перегляду

Дані про звернення громадян

19 січня 2016, 09:58

Інформація Комітету з питань правової політики та правосуддя про розгляд звернень та проведення особистих прийомів громадян Головою та членами Комітету у 2015 році

     Робота із зверненнями на виконання Закону України «Про звернення громадян» у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя є однією з важливих ланок роботи.

Упродовж січня – грудня 2015 року, як свідчать статистичні дані, до Комітету надійшло 3390 звернень громадян. Серед них переважну частину склали заяви і скарги від пенсіонерів - 667 звернень, або 19,7 % від їх загальної кількості. Водночас до Голови Комітету звернулося 192 особи, що позбавлені волі та особи воля яких обмежена, 111 - безробітних, 87 - підприємців, 31 – державних службовців, 27 - працівників бюджетної сфери та інших категорій громадян. Серед частки соціально незахищених категорій заявників переважали звернення від пенсіонерів та інвалідів І-ІІІ груп.

Від загальної кількості звернень, що надійшли до секретаріату Комітету упродовж січня – грудня 2015 року на 1681 звернення, або ~ 50 % дано роз'яснення, 793 звернення, або ~ 23 % були переслані за належністю до органів виконавчої влади, 338 звернення, або ~ 10 % вирішено позитивно.

За результатами розгляду і опрацювання письмових звернень громадян керівництвом Комітету вживалися заходи для пошуку можливих шляхів вирішення питань, порушених у зверненнях та усунення причин, які викликали скарги. У відповідях, підготовлених Комітетом, надавалась вичерпна інформація у межах повноважень Комітету з метою забезпечення належного реагування.

Також у 2015 році Головою Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, його першим заступником, заступниками Голови та членами Комітету відповідно до графіків проведення особистого прийому громадян, затверджених Розпорядженнями Голови Верховної Ради України, 18 лютого та 1 жовтня 2015 року було проведено 2 особистих прийоми громадян та прийнято 77 осіб, в наслідок чого розглянуто й опрацьовано близько 90 звернень.

Особистий прийом громадян здійснювали: Голова Комітету Князевич Р.П., Перший заступник Голови Комітету Ємець Л.О., Заступник Голови Комітету Алєксєєв С.О. та члени Комітету народні депутати України Алексєєв І.С., Денисенко В.І., Лапін І.О., Македон Ю.М., Романюк Р.С., Сидорович Р.М., Сторожук Д.А., Черненко О.М.

Відвідувачів особистого прийому турбували проблеми забезпечення законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян. У переважній більшості звернень громадяни скаржилися на незаконні методи ведення слідства, тяганину зі слідством, оскаржували судові рішення та вироки, висловлювали невдоволення діями окремих суддів та працівників прокуратури.

     За період 2015 року народними депутатами України – членами Комітету з питань правової політики та правосуддя, працівниками секретаріату Комітету звернення громадян розглянуті об’єктивно з наданням вичерпних відповідей з питань, віднесених до предметів відання Комітету з чітким дотриманням норм Конституції України, Регламенту Верховної Ради України, законів України «Про Комітети Верховної Ради України», «Про статус народного депутата України».

Корисні посилання: