Головна > Документи > Слухання та "круглі столи"

Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Слухання та "круглі столи"

12 липня 2017, 18:27

У Комітеті з питань правової політики та правосуддя відбулися слухання на тему «Виконання рішень Європейського суду з прав людини: сучасний стан та перспективи».

 У слуханнях взяли участь народні депутати України – члени Комітету Алексєєв І.С., Новак Н.В., Помазанов А.В., Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Ліщина І.Ю., начальник відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Пушкар П.В., судді Верховного Суду України, представники міністерств, міжнародних інститутів та організацій, науково-експертних установ, громадськість.

Модератором заходу виступив голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Сидорович Р.М.

Під час слухань, Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини прозвітував про стан виконання рішень Європейського суду з прав людини у справах проти України, вжиті національні заходи щодо їх виконання.

У свою чергу голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Сидорович Р.М. зупинився на питаннях здійснення заходів загального характеру для забезпечення своєчасного та повного виконання рішень Європейського суду з прав людини, зокрема, щодо розроблення чіткого переліку таких заходів, внесення змін до законодавства та вдосконалення існуючих механізмів виконання рішень, а також наголосив на доцільності запровадження дієвого парламентського контролю стосовно виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Представники судової гілки влади звернули увагу на необхідність вдосконалення застосування рішень Європейського суду з прав людини та положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у національній судовій практиці.

Крім того, учасники комітетських слухань обговорили питання ефективного виконання остаточних рішень національних судів як одну з гарантій дотримання положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та стан фінансового забезпечення виконання рішень Європейського суду з прав людини у справах проти України.

Аудіозапис слухань: