Головна > Документи > Слухання та "круглі столи"

Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Слухання та "круглі столи"

22 листопада 2016, 17:11

22 листопада 2016 року у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя проведено "круглий стіл» на тему: «Реформування парламентських процедур: конституційно-правовий аналіз»

Захід проведено спільно комітетами Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України у співпраці з Лабораторією законодавчих ініціатив та Програмою USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво».

Під час «круглого столу» обговорено необхідність реформування українського парламенту, виклики сьогодення, а також можливі шляхи вдосконалення роботи Верховної Ради України.

Координував проведення заходу заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя В.П. Яніцький.

У роботі «круглого столу» взяли участь народні депутати України, представники органів державної влади, громадських об’єднань, асоціацій, науковці та експерти.

Учасники заходу обмінялися думками щодо можливості та доцільності обмеження права законодавчої ініціативи народного депутата України, а також встановлення максимальної фіксованої кількості законодавчих ініціатив, які праві розглядати Верховна Рада України протягом чергової сесії.

У ході роботи «круглого столу» представники органів державної влади, експертного і наукового середовища обговорили якість законопроектів, які реєструються у Верховній Раді України, та висловили своє бачення щодо шляхів удосконалення законодавчого процесу в Україні.

Під час «круглого столу» також було піднято питання ролі експертного висновку на законопроект, а також вказано на переваги і недоліки проведення експертизи законопроектів.

 Аудіозапис засідання "круглого столу":